Zrobili to! Ampfutboliści Wisły Kraków wygrali Ligę Mistrzów

FK
FK
fot: AMP Futbol Wisła Kraków

Co za historia! Amp futbol Wisła Kraków wygrała Ligę Mistrzów!

Ampfutboliści Wisły Kraków zapisali się w historii polskiego sportu, zwyciężając w finale EAFF Champions League. Krakowianie pokonali hiszpański CD Flamencos Amputados Sur 2:1, sięgając po prestiżowe trofeum.

Wisła Kraków wygrała Ligę Mistrzów

Bramki dla zwycięzców zdobyli Przemysław Świercz (13. minuta) i David Mendes (48. minuta), odpowiadając na trafienie Aitora Palomeque Florido (46. minuta) dla Hiszpanów.

Wisła od początku kontrolowała przebieg spotkania, obejmując prowadzenie w pierwszej połowie. Mimo chwilowego wyrównania, zespół trenera Grzegorza Guzika szybko odzyskał przewagę, którą utrzymał do końcowego gwizdka.

CD Flamencos Amputados Sur – Wisła Kraków 1-2 (0-1)
0-1 Przemysław Świercz (13.)
1-1 Aitor Palomeque Florido (46.)
1-2 David Mendes (48.)

CD Flamencos: Luis Fernando Robiro Medina – Marcos Gonzalez De La Pena, Francisco Castilla Sanchez, Francisco Vaquero Esconar, Javier Gomez Pimpollo, Enos Iuri Nunes, Aitor Palomeque Florido.

Wisła: Igor Woźniak – Przemysław Świercz, Kamil Grygiel, Harry Ash, David Mendes, Krystian Kapłon, Jakub Kożuch. Grali także: Matthew Dean i Kamil Rosiek.