Celebracja Hasica w meczu Cracovii. Komu piłkarz dedykował gola?

KS
KS
Ajdin Hasić i jego dedykacja (fot. Canal+ Sport)

Cracovia wygrała swój ligowy mecz z Śląskiem Wrocław. Jednego z goli zdobył Bośniak Ajdin Hasic. Piłkarz zadedykował swoją bramkę ludziom dotkniętym powodzią w Bośni i Hercegowinie.

Spotkanie we Wrocławiu rozpoczęło się od szybkich dwóch bramek dla gospodarzy, natomiast Cracovia zdołała jeszcze w pierwszej połowie zdobyć jednego gola. Druga połowa dla klubu z Krakowa była lepsza bo udało im się zdobyć 3 gole i tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 dla Cracovii.

Piłkarz z dedykacją dla powodzian

Jednym ze zdobywców gola był Ajdin Hasic. Piłkarz do Cracovii trafił z tureckiego Besiktasu. Bośniak zwrócił na siebie uwagę swoją celebracją po zdobyciu bramki. Wielu piłkarzom zdarzało się celebrować gola w ten sposób, kiedy to pod koszulką meczową mają drugą białą z wypisanymi różnymi słowami.

Hasic miał wypisane nazwy miejscowości w Bośni i Hercegowinie, które dotknęła powódź. Na koszulce zawodnik miał napisane „Jablanica, Kiseljak, Fojnica i Kresevo”. Według źródeł bośniackiej policji w samej Jablanicy zginęło co najmniej 17 osób w wyniku powodzi.

Opady deszczu na terenie gmin Jablanica, Kiseljak, Fojnica i Kresevo ​​spowodowały duże problemy dla mieszkańców tych gmin w Bośni i Hercegowinie.

„Z powodu dużych powodzi i osunięć ziemi zagrożona jest duża populacja, a informacje mówią o ofiarach, a także o dużej liczbie rannych i zaginionych” – ogłosiła Federalna Administracja Ochrony Ludności BiH.