„Grałem w piłkę na poziomie” przypomina Moskal. Zobacz wyjątkowe zdjęcia ikony Wisły

FK
FK

Dwukrotny mistrz Polski i kapitan Wisły Kraków. Takim piłkarzem był Kazimierz Moskal.

Kazimierz Moskal jako piłkarz zdobył z Wisłą Kraków dwa mistrzostwa Polski. Charyzmatyczny szkoleniowiec był kapitanem drużyny, która sięgnęła po ligowe złoto.

– Presja jest wszędzie, ale są miejsca, do których wraca się z biciem serca. Wtedy czuje się dużo większą odpowiedzialność. To, że byłem tutaj trenerem, wcześniej zawodnikiem, w jakimś sensie pomaga – przypomniał Moskal.

Czytaj także: Tak Moskal przywitał się z Wisłą Kraków.

Moskal to klubowa legenda. Dla Wisły rozegrał 216 meczów

W krajowej elicie rozegrał ponad 350 meczów. Dla Wisły 216 spotkań. Strzelał gole w lidze i europejskich pucharach. To klubowa legenda. Jego wizerunek umieszczony jest w tunelu, którym piłkarze wychodzą na murawę.

Czytaj także: Moskal: Wisła jeszcze nie jest gotowa na pierwszą ligę.

-Nie jestem jeszcze aż tak stary, żeby obecni zawodnicy nie pamiętali, że grałem na jakimś poziomie w piłkę. Wtedy łatwiej jest dotrzeć do zawodników, bo wiedzą, że mówi do nich osoba, która wiem czym to się je. W piłce liczy się jednak wynik i liczy się to, co można osiągnąć, a nie to co było kiedyś. Chcę, żeby w najbliższym sezonie zespół prezentował się dobrze pod względem sportowym – mówił nowy/stary trener Wisły.

Umowa Moskala z Wisłą będzie obowiązywała do czerwca 2026 roku. Jarosław Królewski, właściciel krakowian liczy, że współpraca będzie trwała jeszcze dłużej.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *