Igrzyska olimpijskie. Reprezentacja Polski pokonała Egipt. Co ze zdrowiem Fornala?

FK
FK
Kontuzja Tomasza Fornala w pierwszym meczu igrzysk olimpijskich

Udany początek reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich. Okupiony zdrowiem Tomasza Fornala.

Reprezentacja Polski zaczęła igrzyska olimpijskie od pewnego zwycięstwa z Egiptem. Biało-Czerwoni w pierwszym secie, dzięki skutecznym zagrywkom Tomasza Fornala i atakom Wilfredo Leona, stopniowo budowali przewagę.

Wyrównany początkowo drugi set od połowy partii przebiegał pod dyktando Polaków. Do zwycięstwa 25:19 ponownie poprowadzili zespół błyszczący w ataku Fornal i Leon.

Trzecia odsłona, mimo krótkiego prowadzenia Egipcjan i kontuzji Fornala, szybko została opanowana przez podopiecznych Nikoli Grbicia. Rywale nie zdołali nawiązać walki, gdy Kaczmarek skutecznie finalizował akcje. Polska przypieczętowała triumf, wygrywając seta 25:13 i cały mecz 3:0.

Uraz Tomasza Fornala

Nie wiemy, jak poważny jest uraz krakowskiego olimpijczyka. Długo nie mógł się podnieść, później pomagał mu fizjoterapeuta. Dopiero po kilku chwilach Fornal nie bez grymasów bólu stanął przy linii. Halę opuścił o własnych siłach. Miejmy nadzieję, że przyjmujący będzie gotowy na fazę pucharową, bo reprezentacja Polski jest faworytem do olimpijskiego złota.

Polska – Egipit 3:0 (25:21, 25:19, 25:13)

Polska: Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Jakub Kochanowski, Marcin Janusz, Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Paweł Zatorski (L) oraz Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek
Egipt: Ahmed Azab Abdelrahman, Mohamed Osman Elhaddad, Abdelrahman Elhossiny Eissa, Mohamed Masoud, Hossam Abdalla, Seifeldin Hassan Aly, Mohamed Hassan (L)