Kmita chce walczyć z podwyżkami cen energii. PiS inicjuje obywatelski projekt

FK
FK

Nowy szef małopolskiego PiS-u zbiera podpisy pod projektem obywatelskiej ustawy. Chce walczyć z cenami energii.

Łukasz Kmita niedawno został przewodniczącym małopolskich struktur PiS-u. To efekt zmian, które zachodzą w partii, po tym jak jej członkowie zbuntowali się podczas głosowania w sejmiku (więcej tutaj). Były wojewoda małopolski chce walczyć z podwyżkami energii cieplnej.

PiS chce walczyć z cenami energii

Kmita rozpoczął zbieranie pod obywatelskim projektem ustawy „Stop podwyżkom”.

 – Co prawda obywatelski projekt ustawy „Stop Podwyżkom” to inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości, ale wszyscy mieszkańcy mogą wyrazić swój sprzeciw przeciwko tym gigantycznym podwyżkom. Ta akcja nie ma charakteru politycznego, bo przecież podwyżki uderzają we wszystkich i tych z prawa i tych z lewa. To akcja, która ma na celu pokazanie, że w społeczeństwie jest brak zgody na te podwyżki – mówił Kmita.

Chodzi o rządowy projekt, który miałby czasowo ograniczyć koszty energii. Gospodarstwa domowe, zależnie od tego, czym są ogrzewane, otrzymałby od państwa jednorazowy bon na pokrycie wydaktów.

-Trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod inicjatywą ustawodawczą Komitetu „Stop Podwyżkom”. Nie chcemy zgodzić się na to, by Polaków uderzyły po kieszeni ogromne podwyżki, które mogą przełożyć się na wzrost rachunków średnio o 400, 500 zł miesięcznie. To rozwiązanie, które może też zniechęcić Polaków do zaprzestania palenia węglem – tłumaczył nowy szef małopolskiego PiS-u.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *