Studenci gotowi na rozmowy z UJ. Ale są warunki…

FK
FK
fot: OZZ Inicjatywa Pracownicza

Będą rozmowy ze strajkującymi w Kamionce. Studenci chcą dialogu z UJ, ale stawiają warunki.

Niedawno informowaliśmy, że trwa strajk studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Chodzi o akademik Kamionka, który miałby zostać zamknięty. Studenci okupują budynek i nie chcą go opuścić. Rozmowy zostały zerwane. Dopiero w czwartek komitet strajkowy był gotowy do wznowienia negocjacji.

– Informujemy, że rozmowy z UJ zostały wznowione. Pierwotnie chcieliśmy się spotkać dziś o godz. 14:00. Po prawie dobie, dostaliśmy odpowiedź pozytywną, jednakże na 3 godziny przed proponowaną godziną oraz terenie UJ, w Centrum Wsparcia Dydaktyki przy ul. Ingardena 6. Zgodnie z ustaleniami z władzami UJ, na negocjacjach ma być obecny obserwator zewnętrzny z ramienia związku. Nie jest on w stanie dotrzeć w tak szybkim czasie do Krakowa – piszą studenci z Inicjatywy Pracowniczej.

Strajkujący stawiają warunki

Strajkujący uważają, że termin, który wyznaczyli szefowie UJ jest niesprzyjający. Proszą o jego zmianę.

Apelujemy o rozsądne i serdeczne ustalenie najbliższego spotkania. Podtrzymujemy chęć wznowienia negocjacji w piątek (tj. 24 maja) o godz. 14:00, na faktycznie neutralnym terenie, w odległości umożliwiającej nam sprawne przeprowadzanie – również ustalonych z władzami – przerw konsultacyjnych z resztą strajkujących podczas negocjacji. W komunikacie do uczelni oraz mediów zaproponowaliśmy wstępnie drugi, mieszczący się zaraz obok, budynek DS Kamionka, przy ul. Kamionka 11A. Ponadto, zaproponowaliśmy chęć spotkania na terenie postronnej instytucji publicznej, tj. placówki oświatowej (np. szkoła, biblioteka). Wierzymy, że władze UJ faktycznie chcą doprowadzić do rozwiązania sporu narosłego wokół naszego pokojowego strajku okupacyjnego.

O wynikach rozmów KR24.pl będzie informował na bieżąco. Oby udało się dojść do porozumienia…

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *