TYLKO U NAS. Prezydent RP na pogrzebie Jacka Zielińskiego

MN
MN
Andrzej Duda

W poniedziałek w Krakowie odbędzie się pogrzeb legendarnego wokalisty grupy Skaldowie, Jacka Zielińskiego. W uroczystościach weźmie udział prezydent RP Andrzej Duda – dowiedział się portal KR24.pl.

Uroczystości rozpoczeły się już o godz. 9.30 przed Kryptą Zasłużonych w kościele na Skałce, gdzie wystawiona została urna z prochami.

Msza żałobna odbędzie się w tej świątyni o godz. 11.00. O godz. 14.00 nastąpi ostatnie pożegnanie na cmentarzu Rakowickim.

Wybitny muzyk i kompozytor, współtwórca legendarnej grupy Skaldowie, spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim.

W uroczystościach weźmie udział prezydent RP, Andrzej Duda.

Jacek Zieliński urodził się 6 września w Krakowie. Ukończył liceum muzyczne w klasie skrzypiec, studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie w klasie altówki. Był wszechstronnie utalentowanym artystą, występował zarówno jako wokalista, trębacz, skrzypek, jak i aranżer. Od roku 1965 był członkiem zespołu Skaldowie, współpracował z Piwnicą pod Baranami.

29 czerwca 2006 roku został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego Złotym Medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis”, natomiast 14 stycznia 2014 roku – Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia artystyczne.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *