Tylko w KR24.pl! Wisła Kraków ukarana zakazem transferowym!

FK
FK

Tylko w KR24.pl! Wisła Kraków ma zakaz transferowy.

Wisła Kraków na razie sprowadziła tylko dwóch piłkarzy. To Rafał Mikulec i Oilwer Sukiennicki. Fani są zaniepokojeni, bo do rozpoczęcia sezonu został tydzień. A wzmocnień nie ma.

Wisła Kraków ukarana zakazem transferowym!

Jak udało nam się ustalić Wisła została ukarana zakazem transferowym. To środek, który na klub nakłada FIFA, światowa federacja. Kara dotyczy trzech okienek transferowych. Według Jarosława Królewskiego, prezesa Wisły chodzi o problem związany z rejestracją płatności.

– Nie mamy żadnych niezapłaconych pensji wobec piłkarzy, które powodowały by bana. Nic nam nie przeszkadza w robieniu transferów – mamy techniczny problem związany z rejestracją płatności kolejnych ~80 000 euro wynikających z umowy do Ziliny za Enisa Fazlagicia (zresztą zapłacone). Sprawa już wyjaśniona i w systemie FIFA zaraz się będzie świecić na zielono – tłumaczy Królewski.

To oznacza, że Mikulec, Sukiennicki i ewentualni piłkarze, których krakowianie sprowadzą latem nie będą mogli zagrać w oficjalnych meczach dopóki kara nie zostanie zdjęta. Wisła nie zgłosi ich do rozgrywek organizowanych przez UEFA i PZPN. Zakaz obejmuje europejskie puchary, ligę, Puchar Polski i Superpuchar Polski.

Kara zostaje zdjęta, gdy pieniądze na koncie Ziliny zostaną zaksięgowane.

Podaj dalej
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *