Ważna zmiana w Nowej Hucie. Miszalski osobiście podjął decyzję

KS
KS
prace

Zakres prac remontu nakładkowego na al. Solidarności zostanie poszerzony. Prezydent Aleksander Miszalski podjął decyzję, że prace obejmą całość drogi, a nie jak pierwotnie planowano – tylko wybranych odcinków jezdni. Zakończenie remontu zaplanowano na koniec września. 

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ma zabezpieczone środki na połączenie nakładkami dwóch skrzyżowań tj. ul. Struga z al. Przyjaźni (w kwocie 1,1 mln zł). Te prace rozpoczną się ok. 24 czerwca. Docelowo planowana jest realizacja prac nakładkowych na odcinku od pl. Centralnego do ul. Bulwarowej. 

Dotychczasowe działania 

Do końca czerwca drogowcy mają zakończyć realizację prac na wszystkich trzech skrzyżowaniach. Aktualnie zakończono malowanie nowej nawierzchni na skrzyżowaniu z ulicą Bulwarową. Przed drogowcami jest wykonanie oznakowania na skrzyżowaniu z al. Przyjaźni i ul. Mierzwy. 

Najbliższe prace bitumiczne 

W rejonie skrzyżowania ulic Struga i Orkana – po stronie ul. Struga kończą się prace brukarskie. Od piątku, 24 maja, zaplanowano frezowanie nawierzchni i układanie masy bitumicznej na jezdni, od strony ulicy Struga. Prace bitumiczne potrwają w nocy: z 24 na 25 maja, z 26 na 27 maja, z 27 na 28 maja i z 28 na 29 maja. W tym czasie ekipa brukarska zajmie się drugą stroną od ul. Orkana. 

Przygotowanie większej inwestycji 

Przypomnijmy, że obecnie przygotowywana jest gruntowna przebudowa alei Solidarności wraz z realizacją zbiorników retencyjnych. Te prace będą wykonywane za kilka lat. W związku z odsunięciem w czasie gruntownej przebudowy konieczne było zrealizowanie pilnych prac remontowych, ułatwiających codzienne przemieszczanie się mieszkańców. Dzięki realizowanym obecnie działaniom poprawi się komfort jazdy kierowców, rowerzystów, ale i pieszych w tej części miasta.

fot. /Kraków.pl/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *