Termalica nadal niepokonana! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

FK
FK

Nie ma mocnych na Termalikę w tym sezonie. Niecieczanie wygrali kolejny mecz!

W sobotnim meczu Fortuna 1. Ligi, Bruk-Bet Termalica odniósł cenne zwycięstwo na wyjeździe, pokonując GKS Tychy 2:0. Drużyna z Niecieczy od początku spotkania prezentowała ofensywny styl gry, co zaowocowało przewagą już w pierwszej połowie.

Pewne zwycięstwo Termaliki

Kluczowym momentem meczu była 39. minuta, gdy po efektownej akcji zespołowej Damian Hilbrycht wykorzystał precyzyjne podanie Kacpra Karaska, otwierając wynik spotkania. „Słonie” nie spoczęły na laurach, kontynuując nacisk w drugiej połowie.

Mimo prób gospodarzy, to goście kontrolowali przebieg gry. Bramkarz Adrian Chovan popisał się świetnymi interwencjami, utrzymując czyste konto. Zwycięstwo przypieczętował Morgan Fassbender w 84. minucie, wykorzystując doskonałe podanie Andriia Dombrovskiego.

Końcówka meczu przyniosła dodatkowe emocje, gdy w 90. minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik GKS-u, Mamin Sanyang.

GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica 0:2 (0:1)
0:1 Hilbrycht 39, 0:2 Fassbedner 84. Sędziował: Tomasz Kwiatkowski. Czerwona kartka: Sanyang (90 – druga żółta). Żółte kartki: Budnicki (8 min), Sanyang (88).

GKS Tychy: 1 Marcel Łubik – 14 Mateusz Hołownia (74 11 Marcel Błachewicz), 6 Nemanja Nedić, 16 Jakub Budnicki, 3 Jakub Tecław – 10 Rafał Makowski, 25 Wiktor Żytek, 22 Julius Ertlthaler (64 8 Marcin Szpakowski), 7 Wiktor Niewiarowski (46 18 Bartosz Śpiączka) – 9 Daniel Rumin (64 88 Natan Dzięgielewski), 23 Maksymilan Dziuba (46 20 Mamin Sanyang). Rezerwowi: 13 Mateusz Górski – 4 Marko Dijaković, 5 Teo Kurtaran, 8 Marcin Szpakowski, 11 Marcel Błachewicz, 15 Jakub Bierński, 18 Bartosz Śpiączka, 20 Mamin Sanyang, 88 Natan Dzięgielewski. Trener: Dariusz Banasik.

Bruk – Bet Termalica: 1 Adrian Chovan –  3 Arkadiusz Kasperkiewicz,  29 Gabriel Isik, 23 Lukas Spendlhofer –  22 Noah Mrosek (54 86 Igor Strzałek),  28 Maciej Ambrosiewicz,  6 Maciej Wolski, 8 Andrii Dombrovskyi, 10 Kacper Karasek (64 17 Taras Zaviyskyi)  – 21 Damian Hilbrycht (64 7 Morgan Fassbender), 25 Kamil Zapolnik. Rezerwowi: 99 Miłosz Mleczko –  4 Daniel Cieśla, 7 Morgan Fassbender,  12 Jakub Wróbel, 13 Bruno Wacławek, 17 Taras Zaviyskyi, 18 Bartosz Farbiszewski, 86 Igor Strzałek, 90 Jakub Nowakowski. Trener: Marcin Brosz.