Na początek Wisła zagra z byłym klubem Moskala! Znamy terminarz

FK
FK
Kazimierz Moskal nie krył emocji

Wisła jedzie do Łodzi. Moskal zagra z byłym klubem!

Poznaliśmy terminarz Fortuna 1 Ligi na sezon 2024/25 opracowany przez Departament Rozgrywek PZPN. Pierwsza kolejka została zaplanowana na 19 – 22 lipca, a zakończenie rozgrywek zasadniczych odbędzie się w weekend 25-26 maja 2024 roku.

Mecze Fortuna 1 Ligi rozgrywane będą w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki. Trzeci raz w historii pierwszoligowcy nie będą rywalizować w terminach FIFA, a w związku z tym rozgrywki w 2024 roku potrwają do pierwszego tygodnia grudnia, kiedy to rozpocznie się przerwa między sezonami. Drużyny do gry o punkty powrócą w połowie lutego. W kalendarzu zaplanowane zostały dwa terminy środowe, a w ramach tych kolejek mecze odbywać będą się w terminach wtorek, środa oraz czwartek. 

Ostatnia kolejka została zaplanowana na weekend 25-26 maja, a mecze barażowe o awans do PKO BP Ekstraklasy odbędą się w kolejnym tygodniu. 

Gospodarzami 1. kolejki Fortuna 1 Ligi będą Odra Opole, Pogoń Siedlce, Bruk-Bet Termalica, Wisła Płock, GKS Tychy, Stal Stalowa Wola, Stal Rzeszów, ŁKS Łódź oraz Polonia Warszawa. 

Wisła jedzie do Łodzi. Moskal zagra z byłym klubem

Wisła w pierwszej kolejce zagra z ŁKS-em. To były klub Kazimierza Moskala, obecnego trenera krakowian. Z łodzianami Moskal cieszył się z dwóch awansów. Teraz, taki sam cel musi zrealizować w Wiśle.

W następnych kolejkach Wisła zagra z Polonią Warszawa, Zniczem Pruszków i Ruchem Chorzów.

Szczegółowy terminarz dostępny jest TUTAJ.

1. kolejka:

Odra Opole – Ruch Chorzów
Pogoń Siedlce – Chrobry Głogów
Bruk-Bet Termalica – Warta Poznań
Wisła Płock – Kotwica Kołobrzeg
GKS Tychy – Miedź Legnica
Stal Stalowa Wola – Górnik Łęczna
Stal Rzeszów – Arka Gdynia
ŁKS Łódź – Wisła Kraków
Polonia Warszawa – Znicz Pruszków

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *