Kibice Wisły mają dość! Fani zabrali głos po kolejnym tragicznym sezonie. „Koniec pobłażania”

KS
KS
kibice

Kibice Wisły Kraków mają dość po kolejnym tragicznym sezonie “Białej Gwiazdy” w I lidze. Wisła po raz kolejny nie awansowała do Ekstraklasy co jest nie do przyjęcia dla fanów. Kibice zabrali głos i napisali tekst po okropnym sezonie.

– W 5 lat z ekstraklasowego średniaka staliśmy się 1 ligowym średniakiem i strach pomyśleć co dalej nas czeka – pisze Ultra Wisła na Facebooku 

– Każdy zdawał sobie sprawę, że nie będzie łatwo, ale to co się stało przerosło najczarniejsze sny największych pesymistów. Błędne diagnozy i błędne próby ich naprawy stały się wizytówką klubu – dodaje 

Tezy kibiców co jest lub było nie tak w klubie

Teza 1 – nie może rządzić trzech, lepiej będzie działał jeden. Przejął to Jarosław i jest jeszcze gorzej. 

Teza 2 – za dużo narodowości w drużynie, więc Brzęczek bazuje na Polakach w tym głównie młodych. Efekt? Słaba jesień. 

Teza 3 – obcokrajowcy są potrzebni, ale jednej nacji. Projekt wykoleił się na ostatniej prostej i skompromitował w barażach.  

Teza 4 – dobry trener Sobolewski tylko słabi wykonawcy. Zmieniamy pół składu i co? Dalej nie ma wyniku. 

Teza 5 – dobry trener, dobry skład, ale przyda się trener o podobnych umiejętnościach, który dodatkowo zbuduje ducha drużyny. 

Kibice stawiają sprawę jasno: 

– Mamy dość wojenek prezesa z ludźmi „no name” w necie. To nie jest wiejski klubik tylko Wisła Kraków! 

– Mamy dość zostawiania trenerów na alibi, mimo braku wyniku. Zaczęło się od Guli, który nie poleciał zimą, bo wygrał 3-0 z Termalicą. Z tą samą, która w niedzielę zlała nas 3-0 w lidze niżej. Następny coach to Brzęczek, walczący o utrzymanie. Wygrywa JEDEN mecz, spada z Ekstraklasy. Mimo to zostaje. Sobol – brak awansu, zostaje. Rude brak awansu… Jakiego awansu? Nas od baraży dzieliły 4 miejsca w tabeli. Graliśmy całą rundę piach, a okazuje się, że trener dostał ofertę pozostania w klubie. Przejął drużynę na miejscu barażowym, a zakończył na 10. Po przerwie na kadrę w 10 spotkaniach zdobył 9 punktów, a w ostatnich 3 meczach zanotował 3 porażki oraz stracił 12 goli. Pod jego wodzą na 0 z tyłu zagraliśmy tylko w jednym meczu. W tym roku przy Reymonta w lidze wygraliśmy zaledwie dwa razy. Całokształtu dopełnia ujemny bilans bramek i zjazd formy niemal wszystkich piłkarzy. Tak gra się o awans? My nawet nie podjęliśmy walki. Sobola jeszcze broniły legendarne statystyki na okrągło wałkowane przez Prezesa, Rude nawet tego nie ma. Prawda jest taka, że gdyby nie zapas punktów z jesieni to wiosną drżelibyśmy o ligowy byt.

– Mamy dość przepalania kasy na pensje graczy. Jesteśmy w 1 lidze, więc płaćmy jak 1 ligowcy. Chcesz grać w Wiśle to miej ambicje, a nie licz na szybki, łatwy i duży zarobek.

– Mamy dosyć nieudolnych transferów. Jesteśmy świadomi braków finansowych, ale dlatego tym bardziej powinno się oglądać każdą złotówkę wydawaną na pensję.

Kibice nie widzą ani jednego argumentu, który miałby spowodować pozostawienie trenera na stanowisku. Według kibiców on sam zresztą sprawia wrażenie oderwanego od rzeczywistości. Po meczu „o życie” w Katowicach powiedział: „Jestem bardzo dumny z mojej szatni, z tego co zrobili pomimo tych niedogodności, które mieliśmy. Cały czas szli do przodu”.

Kibice domagają się twardych decyzji!

Fani domagają się wyciągnięcia w końcu konsekwencji z kolejnego braku awansu, a nie ciągłego mówienia, że się bierze na siebie odpowiedzialność, bo efektu nie ma z tego żadnego. Dodatkowo chcą natychmiastowego przewietrzenia szatni z wprowadzonego do niej szrotu i kontuzjogennych kalek oraz zebranie piłkarzy świadomych tego gdzie są i jaki jest cel, dążących do niego za wszelką cenę!

Koniec z pobłażaniem

Kibice obiecują, że każdemu będą patrzeć na ręce i nogi! Nie będzie pobłażania, klepania po plecach i mówienia, że nic się nie stało, bo właśnie się stało! 

– Prezesie, działacze, trenerzy, piłkarze aktualni i przyszli. 5 lat poniżania nas wystarczy – Eldorado się skończyło. 

Kolejny Hiszpan odchodzi

Tym czasem z zespołu odchodzi kolejny Hiszpan. Wisła poinformowała o rozstaniu z Miki Villarem.

Miki Villar szeregi Białej Gwiazdy zasilił w styczniu 2023 roku, debiutując już kilkanaście dni później w meczu z Resovią i notując w tym starciu asystę. Podczas pobytu przy R22 wystąpił w 51 spotkaniach, w których zaliczył 9 trafień i tyle samo asyst.

Michał Żyro żegna się z „Białą Gwiazdą”

Trwającą od czerwca 2022 roku przygoda Michała Żyro z Wisłą Kraków dobiega końca. Klub nie przedłuży umowy z napastnikiem.

W domowym meczu z Sandecją Nowy Sącz po raz pierwszy w barwach Białej Gwiazdy zagrał Michał Żyro, notując pełny występ. Na pierwszą bramkę musiał czekać do następnej kolejki, kiedy to wpisał się na listę strzelców w starciu z Resovią.

Z białą gwiazdą na piersi napastnik rozegrał łącznie 40 spotkań, strzelając 5 goli i 2-krotnie asystując.

Źródło: Facebook /Ultra Wisła/

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *