Mamy ćwierćfinał igrzysk olimpijskich! Szalony mecz Polski z Brazylią

FK
FK
Marcin Janusz i Nikola Grbić

Mamy awans do ćwierćfinału! Co za mecz reprezentacji Polski!

Polska pokonała Brazylię 3:2 w drugim meczu grupy B siatkarskiego turnieju Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Spotkanie rozegrane w Arena Paris Sud 1 było pełne zwrotów akcji i emocji.

Trudny mecz reprezentacji Polski

Polska pokonała Brazylię 3:2 w drugim meczu grupy B siatkarskiego turnieju Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Spotkanie w Arena Paris Sud 1 obfitowało w zwroty akcji.

Brazylijczycy wygrali pierwszy set, dominując w ataku i bloku. Polacy odpowiedzieli w drugim, grając z nową energią. Bieniek imponował zagrywką, a Kurek i Leon byli skuteczni w ataku.

Trzecia partia ponownie należała do Canarinhos, głównie dzięki dobrej zmianie Adriano. Jednak Polacy nie złożyli broni. W czwartym secie, dzięki dobrej grze Hubera w bloku i zagrywce, doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii mistrzowie świata szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. Biało-czerwoni kontrolowali grę, nie pozwalając rywalom na odrobienie strat.

Polska w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich!

Kluczowymi zawodnikami dla Polski byli Kurek, Leon, Bieniek i Huber. W drużynie Brazylii wyróżnili się Darlan Souza i Adriano.

To drugie zwycięstwo Polaków w turnieju, po wygranej z Egiptem 3:0. Brazylia, która wcześniej uległa Włochom, znalazła się w trudnej sytuacji w walce o ćwierćfinał.

Polska – Brazylia 3:2 (22:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:12)

Polska: Marcin Janusz, Aleksander Śliwka,  Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (L) oraz Kamil Semeniuk, Łukasz Kaczmarek, Norbert Huber.