Niemiec uszkodził stojące auta w Krakowie. Będzie musiał zapłacić 17 tys. złotych 

KS
KS
policja

Policja z Krakowa zatrzymała turystę z Niemiec, który uszkodził sześć samochodów na terenie Starego Miasta. Właściciele pojazdów wycenili straty na łączną kwotę blisko 17 tysięcy złotych. 

16 czerwca oficer dyżurny krakowskiej komendy miejskiej odebrał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia pojazdów na jednej z ulic Starego Miasta. Na miejsce udali się policjanci, którzy potwierdzili, że w Subaru, Toyocie, Citroenie, Land Roverze i dwóch Fordach uszkodzone zostały zewnętrzne lusterka. Dodatkowo prawidłowo zaparkowane auta posiadały też wgniecenia oraz zarysowania powłok lakierniczych w drzwiach.  

Turysta z Niemiec

Właściciele pojazdów oszacowali straty na łączną kwotę blisko 17 tysięcy złotych. W wyniku pracy operacyjnej policjanci wytypowali mężczyznę podejrzewanego o dewastacje samochodów. Następnie udali się pod wytypowany adres, gdzie zastali zaskoczonego policyjną wizytą 46-letniego obywatela Niemiec przybywającego w Polsce w celach turystycznych.  

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Podczas przesłuchania przyznał się on do zarzucanych mu czynów, lecz nie potrafił podać powodów swojego zachowania. 46-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje kare do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kraków.policja.gov.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *