Nowy taras widokowy na Wawelu. Najlepsza perspektywa na Kraków? 

KS
KS
taras widokowy

Od 1 lipca Zamek Królewski na Wawelu udostępni nowy taras widokowy na dachu Małej Baszty. Na zwiedzających czeka 101 schodów, które trzeba pokonać aby dostać się na samą górę. 

Po przejściu 101 schodów i dotarciu na krużganek będzie można zobaczyć zachwycającą panoramę okolic zamku – teren wzgórza wawelskiego i starego miasta. Z tarasu widokowego rozpościera się także widok na dzielnicę Kazimierz z imponująco rysującymi się sylwetami kościołów i dawnym ratuszem, a także malowniczo meandrującą Wisłę.  

Całość zamyka zielona strona miasta – pasmo Sowińca, nad którym dostojnie wznoszą się Srebrna Góra z klasztorem kamedułów na Bielanach i Kopcami Kościuszki i Piłsudskiego. Przy dobrej pogodzie będzie można również zaobserwować Tatry. 

Mała Baszta

Mała Baszta, na dachu której otwarto taras widokowy, powstała w latach 40. wieku XX. Baszta łączyła południową pierzeję krużganków pałacowych z budynkiem administracyjnym. Tu właśnie wkrótce zostanie otwarta nowa zamkowa ekspozycja ukazująca historię wawelskiego miasteczka. 

Wejście na taras będzie płatne. Zwiedzający będą musieli zapłacić za bilet normalny 12 zł, a za ulgowy 9 złotych.

fot. Facebook /Zamek Królewski na Wawelu/

Źródło: Zamek Królewski na Wawelu

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *