Lekarze nie spodziewali się takiej reakcji mieszkańców Krakowa. Udało się zebrać setki par okularów na misję medyczną na Madagaskar. Mieszkańcy przyczynili się do ważnej akcji.
Zespół lekarzy z Szpitala Specjalistycznego im. Żeromskiego w Krakowie wybiera się na misję medyczną na Madagaskar. Walizki wypełnione lekami, sprzętem medycznym i innymi niezbędnymi materiałami polecą na drugi koniec świata.
Mieszkańcy zaskoczyli lekarzy
Lekarze chcieli również zebrać jak największą liczbę okularów korekcyjnych, aby pomóc osobom na Madagaskarze. Reakcja mieszkańców przerosła wszelkie oczekiwania i najśmielsze wyobrażenia.
Termin na przynoszenie okularów minął w poniedziałek, 7 kwietnia, a akcja zakończyła się sukcesem. Udało się zebrać setki par okularów, a także walizki pełne sprzętu i prezentów dla pacjentów.
Zaangażowanie i chęć pomocy mieszkańców sprawią, że ktoś na Madagaskarze odzyska wzrok, szansę na codzienne funkcjonowanie, a może nawet na nowe życie.
– To nie jest tylko pomoc medyczna – to gest nadziei. Dziękujemy, że jesteście z nami. Że potraficie tak po prostu – pomóc – napisał szpital.



