Ponad dwa razy więcej miejsc dla uczniów. Rozbudowa szkoły, powstanie dodatkowy budynek

KS
KS
szkoła

Rozpoczęły się już roboty budowlane na terenie należącym do Szkoły Podstawowej nr 124 przy ul. H. Sucharskiego – powstaje tam dodatkowy samodzielny budynek. Obecnie naukę pobiera tam ponad 400 dzieci, nowy obiekt będzie mógł zaoferować kolejne 440 miejsc. Koszt całego przedsięwzięcia ma wynieść 25 mln zł. 

Wykonawcą inwestycji jest firma Aga-Bauservice Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, z którą na początku kwietnia tego roku Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisało umowę na realizację tego zadania. Ponieważ inwestycja będzie w 85 proc. współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, Kraków z rządowego rozdania otrzyma na to przedsięwzięcie kwotę około 21,2 mln zł, a z własnego budżetu dołoży około 3,7 mln zł.

Ekipy budowlane rozpoczęły już przygotowania do wylania płyty fundamentowej, a w kolejnym etapie prac rozpocznie się wznoszenie konstrukcji budynku. 

Jak będzie wyglądał budynek?

Docelowy obiekt będzie miał powierzchnię około 4400 m2, a wewnątrz wszystko, co jest potrzebne do tego, by mógł funkcjonować w pełni samodzielnie: 17 sal lekcyjnych przystosowanych do nauczania podstawowego klas I–VIII, kuchnię z jadalnią, która zadba o codzienne posiłki, salę gimnastyczną z zapleczem sanitarnym i szatniami oraz widownią na antresoli, w tym wielofunkcyjne boisko sportowe (zapewni to doskonałe warunki do rozwijania aktywności fizycznej oraz organizacji zawodów sportowych). W budynku znajdą się także świetlica i całe niezbędne do funkcjonowania placówki zaplecze: szatnie, sanitariaty, pomieszczenia techniczne i administracyjne, archiwum.  

Teren wokół szkoły zostanie zagospodarowany, powstaną ciągi piesze i parking. W ramach inwestycji wdrożone innowacyjne rozwiązania: zbiorniki retencyjne oraz wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna. 

Ponad 400 uczniów więcej

Realizacja zadania jest zaplanowana na lata 2024–2026. Efektem będzie znaczne poszerzenie miejskiej infrastruktury edukacyjnej w Bieżanowie. Dziś w Szkole Podstawowej nr 124 uczą się 22 oddziały klasowe – łącznie 403 dzieci. Po zakończeniu rozbudowy szkoła będzie mogła przyjąć dodatkowo około 440 uczniów i uczennic. 

Będzie to kolejny krok na drodze do poprawy warunków, w których uczą się najmłodsi mieszkańcy tego rejonu. Zmieniły się one na lepsze już po otwarciu 1 września 2023 r. Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Agatowej (osiedle Złocień).

fot. /Kraków.pl/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *