Remont al. Solidarności. Będą zmiany w ruchu

FK
FK
zdmk
fot: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Rozpoczyna się remont al. Solidarności. Sprawdź jakie zmiany w ruchu czekają krakowian.

Od poniedziałku, 17 czerwca, rozpoczynają się prace remontowe na kolejnym odcinku al. Solidarności w Krakowie. Prace obejmą fragment drogi między skrzyżowaniem z ul. Orkana i Struga a skrzyżowaniem z al. Przyjaźni i ul. Mierzwy. Jednocześnie, tego samego dnia, rozpocznie się wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Struga.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje, że w pierwszej kolejności prowadzone będą prace brukarskie po stronie parku Szwedzkiego, co spowoduje lokalne zwężenia jezdni. Prace brukarskie na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Struga są już na ukończeniu, a w przyszłym tygodniu rozpocznie się asfaltowanie.

Prace zaplanowano według następującego harmonogramu:

  • Noc z 17 na 18 czerwca: frezowanie i układanie warstwy wiążącej na zewnętrznym pasie. W tym czasie będzie obowiązywał zakaz skrętu w prawo w ul. Orkana (jadąc od placu Centralnego), a objazd do ul. Orkana będzie prowadził przez ul. Bulwarową. Przystanek autobusowy „Struga” zostanie przeniesiony poza zakres prowadzonych prac, a ruch na skrzyżowaniu będzie w razie potrzeby kierowany przez uprawnioną osobę.
  • Noc z 18 na 19 czerwca: frezowanie i układanie warstwy wiążącej na wewnętrznym pasie. Nie będzie możliwy skręt w lewo w ul. Struga ani zawracanie (jadąc od placu Centralnego). Wyjazd z ul. Orkana na al. Solidarności będzie możliwy tylko w prawo (w kierunku centrum Nowej Huty), a objazd do ul. Struga będzie prowadził przez przełączkę na wysokości ul. Bulwarowej.
  • Noc z 19 na 20 czerwca: układanie warstwy ścieralnej na zewnętrznym pasie. Zakaz skrętu w prawo w ul. Orkana, jadąc od placu Centralnego, będzie nadal obowiązywał, a przystanek autobusowy „Struga” pozostanie w tymczasowej lokalizacji.
  • Noc z 20 na 21 czerwca: układanie warstwy ścieralnej na wewnętrznym pasie. Ponownie nie będzie możliwości skrętu w lewo w ul. Struga ani zawracania, a wyjazd z ul. Orkana będzie możliwy tylko w prawo.

W trakcie prac sygnalizacja świetlna na tym odcinku będzie wyłączona, a prędkość jazdy ograniczona do 40 km/h. Realizacja prac zależy od warunków pogodowych.

Dodatkowo, w piątek, 21 czerwca, w ciągu dnia, prowadzone będą roboty bitumiczne przy parkingach, co ma zakończyć całość prac na tym fragmencie.

Zakres remontu na al. Solidarności został rozszerzony na polecenie prezydenta Aleksandra Miszalskiego, aby obejmował całą drogę, a nie tylko wybrane odcinki. Docelowo wyremontowany zostanie odcinek od pl. Centralnego do ul. Bulwarowej. Zakończenie remontu planowane jest na koniec września. Zarząd Dróg Miasta Krakowa ma zabezpieczone środki w wysokości 1,1 mln zł na połączenie nakładkami dwóch skrzyżowań: ul. Struga z al. Przyjaźni.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *