To już pewne! Kibice Wisły wracają do Europy

FK
FK
Kibice Wisły Kraków nie wejdą na mecz z GKS-em Katowice

To już prawie pewne! Fani Wisły wracają do Europy. Z kim krakowianie zagrają w eliminacjach do Ligi Europy?

Wisła Kraków awansowała do eliminacji Ligi Europy. Krakowianie wygrali Puchar Polski. W nagrodę wezmą udział w drugich co do ważności europejskich rozgrywkach. Znamy potencjalnych rywali Wisły. W pierwszej rundzie krakowianie mogą zagrać z: IF Elfsborg (Szwecja), ASC Otelul Gałacz (Rumunia), Sumqayit FK (Azerbejdżan), Saint Patrick’s Athletic FC (Irlandia), MFK Rużomberok (Słowacja), NK Rogaska (Słowenia), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia), KF Llapi Podujevo (Kosowo) i Tampereen Ilves (Finlandia).

Fani Wisły wejdą na mecze europejskich pucharów

Niezależnie kto będzie rywalem pięciokrotnych zdobywców krajowego pucharu, praktycznie pewne jest, że kibice będą mogli pojawić się na stadionie.

Według wstępnych informacji uzyskanych od UEFA – kibice. Wisły Kraków będą mogli wziąć udział w meczach wyjazdowych swojej drużyny w pucharach europejskich – poinformował Jarosław Królewski, prezes krakowian.

Przypomnijmy. Kluby pierwszej ligi nie chcą wpuszczać zorganizowanych grup kibiców Wisły. Trudno nie odnieść wrażenia, że na podejmowane decyzje mają wpływ kibole. Wszystko przez to, że niecały rok temu, w ramach porachunków przestępców zginął jeden z nich. Chuligani sprzyjającym klubom, które nie lubią Wisły, uznali, że to wina krakowian.

Finał Pucharu Polski na PGE Narodowym pokazał, że fani Wisły tworzą niesamowitą atmosferę. Ponad 20 tys. fanów wspierało ukochaną drużynę. Podczas meczu nie doszło do żadnego incydentu. Atmosferę stworzoną przez wiślaków chwaliło praktycznie całe, piłkarskie środowisko.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *