Kolejne zwycięstwo Termaliki. Pokonała wicelidera [ZDJĘCIA]

FK
FK

Termalika nadal niepokonana. Wygrała ze Stalą Rzeszów.

W emocjonującym spotkaniu na szczycie tabeli pierwszej ligi, Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała na wicelidera, Stal Rzeszów, wynikiem 2:1. Mecz obfitował w sytuacje bramkowe, szczególnie w pierwszej połowie, która okazała się kluczowa dla losów spotkania.

Pierwsza połowa pełna emocji

Już w 5. minucie spotkania Andreja Prokić stworzył pierwsze zagrożenie pod bramką gości, ale Adrian Chovan stanął na wysokości zadania. Kolejne minuty przyniosły więcej okazji dla obu drużyn. Morgan Fassbender (20. minuta) i Krystian Wachowiak (23. i 26. minuta) próbowali szczęścia, ale bez powodzenia.

Przełom nastąpił w 30. minucie, gdy Kamil Zapolnik, wykorzystując podanie Damiana Hilbrychta, technicznym strzałem pokonał bramkarza Stali, otwierając wynik meczu. Goście poszli za ciosem i już w 39. minucie podwyższyli prowadzenie. Po świetnej akcji, w której uczestniczyli Igor Strzałek i ponownie Zapolnik, piłkę do siatki skierował Fassbender.

Tuż przed przerwą Prokić trafił w poprzeczkę, co mogło zmienić oblicze meczu.

Druga połowa pod kontrolą gospodarzy

Po zmianie stron tempo gry nieco spadło. Maciej Wolski w 52. minucie zmarnował doskonałą okazję do zdobycia bramki dla gospodarzy. Gra uspokoiła się aż do 82. minuty, kiedy to Tomasz Bała zdobył kontaktową bramkę dla Stali Rzeszów, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W końcówce meczu Stal próbowała doprowadzić do wyrównania. W 87. minucie Taras Zaviskyii przejął piłkę w środku pola, przedarł się przez obronę gości, ale jego strzał okazał się niecelny. Mimo nacisku gospodarzy w doliczonym czasie gry, Bruk-Bet Termalica zdołała utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Stal Rzeszów – Bruk-Bet Termalica 1:2 (0:2) 0:1 Zapolnik 30, 0:2 Fassbender 39, 1:2 Bała 81. Sędziował: Łukasz Szczech. Żółte kartki: Kądziołka (16 min), Simcak (25), Plichta (84) – Kasperkiewicz (16), Nowakowski (90).

Stal Rzeszów: 1 Krzysztof Bąkowski – 2 Patryk Warczak, 39 Marcin Kaczor, 14 Kamil Kościelny, 22 Milan Simcak (46 91 Paweł Oleksy)– 7 Karol Łysiak, 21 Szymon Kądziołka (63 51 Artur Gaża),  31 Sebastien Thill, 46 Szymon Łyczko (70 48 Kacper Plichta), 18 Krystian Wachowiak (46 27 Cesar Pena) – 11 Andreja Prokić (61 9 Tomasz Bała). Rezerwowi: 12 Jakub Raciniewski – 9 Tomasz Bała, 27 Cesar Pena, 44 Benedykt Piotrowski, 45 Kacper Paśko, 48 Kacper Plichta, 51 Artur Gaża, 53 Ilya Potupalski, 91 Paweł Oleksy. Trener: Marek Zub

Bruk – Bet Termalica: 1 Adrian Chovan –  29 Gabriel Isik, 3 Arkadiusz Kasperkiewicz (46 18 Bartosz Farbiszewski),  23 Lukas Spendlhofer – 28 Maciej Ambrosiewicz – 21 Damian Hilbrycht (58 17 Taras Zaviyskyi),  8 Andrii Dombrovskyi (70 90 Jakub Nowakowski),  86 Igor Strzałek (58 22 Noah Mrosek), 6 Maciej Wolski – 7 Morgan Fassbender (64 53 Andrzej Trubeha),  25 Kamil Zapolnik. Rezerwowi: 99 Miłosz Mleczko –  4 Dawid Cieśla,  12 Jakub Wróbel, 13 Bruno Wacławek, 17 Taras Zaviyskyi, 18 Bartosz Farbiszewski, 22 Noah Mrosek, 53 Andrzej Trubeha,  90 Jakub Nowakowski. Trener: Marcin Brosz.