Koniec „Sylwestra marzeń” w Zakopanem. Nowy burmistrz zabrał głos

FK
FK
fot: Facebook Łukasza Filipowicza

Pierwsza decyzja nowego prezydenta Zakopanego. To koniec „Sylwestra marzeń”!

Nowym burmistrzem Zakopanego został Łukasz Filipowicz. Niezależny kandydat pokonał Agnieszkę Nowak, polityczkę związaną z PiS-em. Co ciekawe, opozycyjna partia przegrała w Zakopanem po raz pierwszy od dziesięciu lat. Od 2014 do 2024 burmistrzem miasta zostawał kandydat PiS. Filipowicz w rozmowie z RMF FM podkreślił, że chce odpolitycznić zakopiański samorząd. Zacznie od imprezy sylwestrowej.

To koniec „Sylwestra marzeń” w Zakopanem

Od 2016 roku w Zakopanem organizowany był „Sylwester marzeń”. Impreza transmitowana w TVP biła rekordy oglądalności, ale nie zabrakło na niej akcentów politycznych. Przed kamerami pojawiał się między innymi Jacek Kurski, poprzedni szef telewizji publicznej i działacz PiS.

– Trzeba zmienić wizerunek Zakopanego. Nie będzie rządów Leszka Doruli (poprzedni burmistrz Zakopanego przyp. red.), nie ma Jacka Kurskiego w TVP, więc i nie będzie „Sylwestra marzeń” — powiedział Filipowicz.

Burmistrz Zakopanego pobił rekord

Filipowicz chce zorganizować mniejsze wydarzenie, które będzie promowało kulturę i talenty z regionu.

Jestem za tym, aby jakaś impreza była. Doskonale pamiętam czasy, kiedy witryny na Krupówkach osłaniano deskami z obawy o bezpieczeństwo. Więc trzeba pomyśleć o imprezie w mniejszej skali, promującej region – dodał.

Filipowicz to przedsiębiorca z branży turystycznej. 36-latek pobił rekord. Jest najmłodszym burmistrzem Zakopanego w historii.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *