Majchrowski: Mam zamiar nic nie robić i nawet nie będę się golić

KS
KS
Jacek Majchrowski

Dzisiaj jest ostatni dzień prezydentury Jacka Majchrowskiego. Po ponad 20 latach bycia prezydentem Krakowa Jacek Majchrowski został jeszcze zapytany na konferencji prasowej o kilka kwestii.

Jednym z pytań było jaki był jego największy sukces podczas jego 22-letniej prezydentury.

– Trudno ot tak wymieniać sukcesy lub rzeczy, których żałuję. Udała się walka ze smogiem czy kwestia likwidacji reklam. Trzy szpitale miejskie wyglądają zupełnie inaczej niż 20 lat temu i nie musimy się ich wstydzić. Jeśli chodzi o sport. Wybudowaliśmy prawie trzysta boisk, nie tylko przyszkolnych. Wybudowaliśmy parę stadionów, bo to nie tylko Wisła czy Cracovia, ale też Prądniczanka czy choćby do połowy zrobiony stadion Wawelu. Hutnik, który jest w trakcie remontu. Jest masa rzeczy, o których można mówić – przekonywał.

A czego żałuje?

– Zawsze są sytuacje, kiedy człowiek czuje pewien niedosyt. Uwierają mnie dwa stadiony, Cracovii i Wisły, ponieważ mógł być jeden fajny stadion. Ale to jeszcze byłem na początku swojej drogi prezydenckiej, a dodatkowo była to wyjątkowa sytuacja, bo było to stulecie obu klubów i trzeba było na świętej ziemi obu klubów coś postawić. A grupy radnych były bardzo zdeterminowane w obu kwestiach – powiedział Jacek Majchrowski 

Kolejnym pytaniem było jakie emocję mu w tym momencie towarzyszą.

– Przygotowywałem się do tego momentu mentalnie. Podjąłem taką decyzję i wiem, że jest słuszna. Zawsze jest element nostalgii, ale jakoś się z tego otrząsnę – przekonywał.

Co zamierza robić w najbliższych dniach?

– Mam bardzo skomplikowany plan. Otóż mam zamiar nic nie robić. Nie będę się nawet golić – dodał.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *