Znowu to zrobiła! Strażaczka z Krakowa najszybciej pokonała 49 pięter

KS
KS
(fot. Facebook / Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr1 Kraków)

Kolejne zwycięstwo Anny Żółtak z Krakowa podczas Mistrzostw Polski Strażaków w biegu po schodach. Kobieta w bojowym umundurowaniu pokonała 49 pięter w czasie 11 minut i 54 sekund.

W sobotę, 19 października, w ramach Sky Tower Run odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach. 49 pięter, 212 metrów i dokładnie 1142 schody – dystans, jaki pokonywali uczestnicy. To, że impreza jest ważnym wyzwaniem dla strażaków potwierdza frekwencja. Prawie połowę ze wszystkich startujących stanowili bowiem strażacy. I zdecydowana większość, z blisko czterystu strażaków, postanowiła pokonać ten niesamowity dystans w bojowym umundurowaniu z aparatem OUO, a także maską na twarzy.

Uczestnicy startowali co pół godziny i w każdej grupie widać było strażackie mundury, zarówno Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. A, po naszywkach na mundurach można powiedzieć, że do Wrocławia przybyli strażacy z całej Polski.

Kolejny zwycięski rok

Wśród przedstawicieli straży pożarnej nie brakowało też kobiet. Najlepsza z nich, Anna Żółtak z krakowskiej JRG nr 1 pokonała 49 pięter w czasie 11 minut i 54 sekund. Jest to już jej trzeci rok z rzędu ze złotym medalem. Kobiecie udało się zająć 39 miejsce na 226 startujących strażaków w kategorii open.

Najlepszym spośród strażaków, którzy wbiegali na górę budynku w specjalnym umundurowaniu został Patryk Krzywda z JRG nr 7 w Poznaniu, linię mety przekroczył po 8 minutach i 51 sekundach.