Tragiczny finał kłótni. Poczęstował lokatora narkotykami, a potem dźgnął go nożem

MS
MS
Zdjęcie z doprowadzenia 32-latka (fot. Małopolska Policja)

Ta kłótnia skończyła się tragicznie. Policja zatrzymała 32-latka,  który podczas kłótni ze swoim lokatorem zadał mu kilka ciosów nożem w okolicy pleców. Wcześniej podejrzany udzielił pokrzywdzonemu narkotyk. 32-latek usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (4 kwietnia br.) po godzinie 1.00 w nocy. Wówczas oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Zabierzowie otrzymał zgłoszenie o zranieniu mężczyzny przy użyciu noża, do czego miało dojść na terenie jednego z domów w gminie Liszki. Pod wskazany adres niezwłocznie został wysłany patrol. Na miejscu policjanci zastali zakrwawionego mężczyznę, z ranami ciętymi w okolicach pleców i ręki. Obecna na miejscu załoga pogotowia ratunkowego opatrzyła poszkodowanego i przetransportowała go do szpitala.

Policjanci z kolei prowadzili czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. Ustalili, że poszkodowany mężczyzna mieszkał wspólnie z 32-letnim lokatorem, oraz że to właśnie on jest odpowiedzialny za całe zdarzenie. W wyniku penetracji terenu, w okolicy miejsca zdarzenia, kryminalni odnaleźli 32-latka na przystanku autobusowym i go zatrzymali.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 32-latek podczas wspólnej libacji udzielił pokrzywdzonemu środki odurzające w postaci mefedronu, kolejno doszło między nimi do kłótni, a w trakcie awantury 32-latek zadał koledze kilka ciosów nożem, powodując rany cięte, niezagrażające jego życiu. Zatrzymany trafił do policyjnej celi.

5 kwietnia br. podejrzany usłyszał w komendzie trzy zarzuty kierowania gróźb uszkodzenia ciała wobec pokrzywdzonego, udzielenia mu mefedronu oraz narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia poprzez zadawanie ciosów nożem, na skutek czego pokrzywdzony doznał czterech ran ciętych, które skutkowały naruszeniem czynności narządu ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni.

Prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *