----- Reklama -----

Albert Rude wbija szpilkę Wiśle. „Byłem przytłoczony”

FK
FK

Były trener Wisły mógł zostać w klubie, ale nie chciał. Albert Rude zabrał głos po odejściu z Białej Gwiazdy.

Albert Rude zakończył przygodę z Wisłą Kraków po sezonie 2023/24. Wygrał Puchar Polski, ale nie spełnił wszystkich oczekiwań klubu, kończąc rozgrywki na 10. miejscu w Betclic 1. Lidze.

Dlaczego Rude odszedł z Wisły?

W szczerym wywiadzie dla portalu Relevo Rude ujawnił prawdziwe powody zakończenia współpracy. Kluczową rolę odegrała osobista tragedia – śmierć jego starszego brata.

-Miałem ofertę przedłużenia kontraktu, lecz nie przyjąłem jej z dwóch powodów. Jeden był sportowy, a drugi osobisty. Byłem przytłoczony – wyznał.

Były trener wbija szpilkę Wiśle

Rudé wprost mówi o presji, jaką odczuwał. Chciał pracować w środowisku dającym więcej przestrzeni na rozwój zawodników.

-Zawsze szukam środowiska, w którym mogę rozwinąć piłkarzy, a do tego potrzeba czasu. Nigdy tego czasu nie dostałem- podkreśla.

Mimo że wygrał Puchar Polski w dramatycznych okolicznościach – decydujący gol padł w 99. minucie finału – Rude czuł, że później klub oczekiwał tylko natychmiastowych efektów.

Teraz Hiszpan jest otwarty na nowe projekty, w których będzie mógł realizować swoją wizję trenera skupionego nie tylko na wynikach, ale przede wszystkim na rozwoju piłkarzy.

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *