Igrzyska olimpijskie. Przegrywamy z Włochami. W ćwierćfinale czeka kat Polaków

FK
FK
Porażka reprezentacji Polski

Polscy siatkarze przegrali z Włochami i skomplikowali sobie sytuację. W ćwierćfinale zagrają ze Słowenią.

Polska przegrała z Włochami 1:3 w ostatnim meczu grupy C siatkarskiego turnieju XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Biało-Czerwoni, z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki, zajęli drugie miejsce w grupie.

Słaby mecz reprezentacji Polski

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, jednak Włosi szybko zdobyli przewagę, wygrywając pierwsze dwa sety 25:15 i 25:18. Polacy zdołali odwrócić losy trzeciego seta, zwyciężając 26:24, ale w czwartym ulegli 20:25.

Trener Nikola Grbić dokonywał zmian w składzie, m.in. wprowadzając Grzegorza Łomacza i Łukasza Kaczmarka. W trzecim secie Mateusz Bieniek zastąpił Jakuba Kochanowskiego. Pomimo wysiłków, polska drużyna nie zdołała przełamać skutecznej gry Włochów, którzy dominowali w ataku i zagrywce.

Wynik tego spotkania nie wpłynął na awans Polski do ćwierćfinału, który był już wcześniej zapewniony. W kolejnej fazie turnieju Biało-Czerwoni zmierzą się ze Słowenią w walce o wejście do strefy medalowej.

Polska – Włochy 1:3 (15:25, 18:25, 26:24, 20:25)

Polska: Marcin Janusz, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Bartosz Kurek, Norbert Huber, Wilfredo Leon, Paweł Zatorski (L) oraz Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Mateusz Bieniek.

Włochy: Alessandro Michieletto, Simone Giannelli, Gianluca Galassi, Daniele Lavia, Yuri Romanò, Roberto Russo, Fabio Balaso (L)