Tramwaj do Mistrzejowic. Jak będą wyglądać podziemne przystanki?

KS
KS
tramwaj

Część nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic będzie przebiegać pod ziemią. Trasa jaką pokona tramwaj pod ziemią wynosi ponad 1,2 km, a w niej pasażerowie odnajdą dwa przystanki podziemne – „Rondo Młyńskie” i „Rondo Polsadu”. 

Jadąc w kierunku Mistrzejowic, tramwaj będzie zjeżdżać pod ziemię tuż przed rondem Młyńskim, pokona je w półotwartym wykopie, zatrzyma się na zagłębionym przystanku „Rondo Młyńskie”, a przed rondem Polsadu wjedzie w tunel, gdzie zlokalizowany będzie podziemny przystanek „Rondo Polsadu”. Na powierzchnię wyłoni się przed rondem Barei i dalej w stronę Mistrzejowic pojedzie już na powierzchni. 

Wymiary w tunelu: 

  • Całkowita długość odcinka tunelowego wyniesie 1230 m 
  • Największa różnica poziomu główki szyny względem terenu wyniesie ok. 12 m 
  • Wysokość w tunelu, po odliczeniu przestrzeni na sieć trakcyjną, wyniesie 4,5 m 
  • Długość każdego podziemnego peronu wyniesie 65 m 
  • Szerokość podziemnych peronów wyniesie 4,5 m. 

Do przystanków podziemnych w rejonie rond Młyńskiego i Polsadu będzie można dotrzeć schodami stałymi oraz ruchomymi, a także windami. W przestrzeniach podziemnych zaplanowano perony i miejsca do wsiadania oraz wysiadania. Dostosowane są też dla osób z niepełnosprawnościami, w tym fakturowe oznaczenia nawierzchni oraz dotykowe oznaczenia w alfabecie Braille’a. 

W obrębie wszystkich przystanków podziemnych zostanie zainstalowany system informacji wizualnej w formie podwieszanych tablic kierunkowych i informacyjnych. Umożliwiający sprawne poruszanie się pasażerów w wybranych kierunkach podróży. 

Dodatkowo podziemna stacja przy rondzie Polsadu zostanie wyposażona w ogólnodostępne toalety. Również w odrębną toaletę przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zaplanowano również pomieszczenie dla opiekunów z dziećmi, wyposażone w przewijak oraz miejsce do karmienia.

fot. /Kraków.pl/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *