Kaczyński zadecydował! Wielkie zmiany w małopolskim PiS-ie

FK
FK

Nie został marszałkiem, ale będzie pełnił ważną funkcję. W małopolskim PiS-ie szykują się gruntowne zmiany!

Informowaliśmy, że Łukasz Kmita nie został wybrany Marszałkiem Województwa. Jak się okazuje, to mógł być początek buntu w strukturach PiS-u (więcej tutaj). Przypomnijmy. W małopolskim sejmiku, w którym partia ma przewagę, nie został wybrany jej kandydat. Siedmiu radnych PiS-u, związanych z Beatą Szydło głosowało przeciwko Kmicie.

-Jeżeli Platforma Obywatelska liczy na to, że przejmie Małopolskę, to się pomyliła. Nie przejmie. Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło – powiedziała tajemniczo była premier.

Jarosław Kaczyński, przewodniczący partii na środę zwołał Prezydium Komitetu Partyjnego. Najważniejsi działacze PiS-u spotkali się, bo uważają, że zostali zdradzeni. Podjęto pierwsze decyzje.

Wielkie zmiany w małopolskim PiS-ie

Mimo, że nie został marszałkiem, Kmita będzie piastował poważną funkcję. Kaczyński poinformował, że został Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego w Województwie Małopolskim. Na stanowisku zastąpił  Andrzeja Adamczyka, posła. To początek gruntownych zmian.

W związku z tym, w najbliższym czasie nastąpi ukonstytuowanie się nowego prezydium zarządu województwa – poinformował Rafał Bochenek, rzecznik prasowy partii.

Podaj dalej
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *